Yeniden yapılandırma başvuru son gün ne zaman?

Yeniden yapılandırma başvuru son gün ne zaman?

Vergi borçları / alacaklarının taksitlendirme süresi uzatıldı mı? Evet yeniden yapılandırma son başvuru tarihi uzatıldı. İşte detaylar:

25 Ekim 2016 - 19:16 - Güncelleme: 25 Kasım 2016 - 12:47

Yeniden yapılandırma süresi kaç gün uzatıldı? 

Vergi SGK borç yapılandırma süresi son günü yaklaşıyor! Vergi alacaklarının yeniden yapılandırılma süresi 31 Ekim tarihinden 30 Kasım tarihine uzatıldı. 

Maliye Bakanı Naci Ağbal, TBMM Plan-Bütçe Komisyonu'nda 2017 Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın sunumunda Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun ile ilgili, "Şimdiye kadar 40.5 milyar TL yapılandırma yaptık. 1.2 milyar TL tahsilat gerçekleşti ve başvurular sürüyor" dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, vergi borcu yapılandırması uygulamasında son başvuru tarinin 31 Ekim'den 30 Kasım'a uzatıldığını açıkladı.

Kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin başvuruların devam ettiğini belirten Ağbal, Şu ana kadar 40.5 milyar TL için başvuru yapıldı. Bu kapsamda 1.2 milyar TL'lik bir tahsilat gerçekleştirildi"dedi.

Ağbal, daha önce, bu düzenleme ile yapılandırılabilecek toplam borç tutarının Maliye Bakanlığı için 90 milyar TL, SGK için 67 milyar TL olduğunu açıklamıştı. 

maliye, sgk, belediyes borç sorgulama, yeniden yapılandırma, borç taksitlendirme, emlak vergisi ödeme işlemi

Reklam
Kaynak: emlak, reklam, eğlence

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..