THY kış dönemi Türk Hava Yolları kış saati tarife...

THY kış dönemi Türk Hava Yolları kış saati tarife değişikliği yapıldı!

Türk Hava Yolları, kış saati uygulamasının kaldırılmasının ardından uçuşların tarifesini yeniden düzenledi. İşte detaylar:

09 Ekim 2016 - 01:41 - Güncelleme: 26 Kasım 2016 - 14:08

Türk Hava Yolları kış saati uygulaması kaldırılması ile ilgili tedbirler

Türk Hava Yolları (THY), Bakanlar Kurulu kararı ile kış saati uygulamasının kaldırılmasının ardından uçuşların tarife uçuş programını yeniden düzenledi.

Bakanlar Kurulu kararı ile kış saati uygulamasının kaldırılmasının ardından, Türk Hava Yolları (THY) da yolcuların sıkıntı yaşamaması için tüm önlemleri aldı. Aldığı önlemleri yazılı bir açıklama ile yolcularına duyuran Türk Hava Yolları’nın kış dönemi tarife değişikliği açıklaması şöyle:

“Türk Hava Yolları, yeni saat düzenlemesiyle ilgili olarak 30 Ekim 2016 - 25 Mart 2017 tarih aralığında gerçekleşecek uçuşlarda, yolcularının herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması adına gereken tüm çalışmaları tamamladı.

08.09.2016 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile kış saati uygulamasının kaldırılması ve yaz saati uygulamasının tüm yıl sürecek olması nedeniyle uçuşların tarife yapısı yeniden düzenlendi. 

Türk Hava Yolları, 08 Ekim ve 09 Ekim tarihlerinde yapılacak işlemle, 30 Ekim 2016 - 25 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek seferlere ait saatleri, havacılık alanındaki uluslararası ve yerel otoritelerin hava trafik düzenlemelerine uyum sağlanabilmesi açısından, Türkiye çıkışlı ve Türkiye varışlı bir saat ileriye alacak.

30 Ekim 2016 ile 25 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek seferlere ait saatleri, havacılık alanındaki uluslararası ve yerel otoritelerin hava trafik düzenlemelerine uyum sağlanabilmesi açısından, Türkiye çıkışlı ve Türkiye varışlı bir saat ileriye alacak.

İlgili tarife düzenlemesi sonrası yapılan tarih değişikliği ve iade talepleri, yolcu biletlerindeki orijinal ücret kurallarına göre işlem görecek. Yolcuların seyahatlerinden önce uçuşlarıyla ilgili son durumu, Türk Hava Yolları'nın resmi web sitesi www.turkishairlines.com ya da 444 0 849 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden öğrenmeleri rica olunur.”

Reklam

YORUMLAR

  • 2 Yorum