Konya’da açığa alınan ve tutuklanan Fetö’cü sayısı nedir?

Konya'da açığa alınan ve tutuklanan Fetö'cü sayısı nedir?

Konya Valiliği FETÖ ile mücadele kapsamında il genelinde açığa alınan ve memurluktan çıkartılan kişi sayısını açıkladı.

27 Ekim 2016 - 09:42 - Güncelleme: 17 Aralık 2016 - 09:57

Konya'da açığa alınan ve memurluktan çıkartılan kişi sayısı nedir?

Son Durum Konya Valiliği, kentte FETÖ/PDY soruşturmasına ilişkin kamuda açığa alınan ve memurluktan çıkartılan personel sayısını açıkladı.

Konya Valiliği 27 ekim tarihi itibariyle FETÖ/PDY Fethullahçı terör örgütü Paralel devlet yapılanması soruşturması kapsamında kent genelinde açığa alınan ve memurluktan çıkartılan kişi sayısını açıkladı.

Konya Valiliğinin açıklamasında şu detaylara ifadelere yer verildi: 

"15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ/PDY bağlantısı gerekçesiyle ilimizde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel ile ilgili olarak;

Açığa alınan kişi sayısı toplamı: 3.369
Tutuklanan kişi sayısı toplamı: 1.144
Devlet Memurluğundan çıkarılan: 1.691


İlgililer hakkında yasal işlemlere hassasiyetle devam edilmektedir." 

Konya Valiliği, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında bin 150 kişinin görevden uzaklaştırıldığını, bin 542 kişinin tutuklandığını ve 2 bin 145 kişinin de devlet memurluğundan çıkarıldığını açıkladı.

Konya Valisi Yakup Canbolat yaptığı yazılı açıklamada, 15 Aralık 2016 tarihi itibariyle FETÖ/PDY bağlantısı gerekçesiyle yasal işlem yapılan kişi sayısını açıkladı.

Vali Canbolat açıklamasında, "15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ/PDY bağlantısı gerekçesiyle ilimizde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel ile ilgili olarak görevden uzaklaştırılan kişi sayısı bin 150, tutuklanan kişi sayısı bin 542, devlet memurluğundan çıkarılan kişi sayısı ise 2 bin 145'dir. İlgililer hakkında yasal işlemlere hassasiyetle devam edilmektedir" dedi. 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..